طراحی سایت

قالب وبلاگ

وبلاگ قرآنی اشراق

طراحی سایت


وبلاگ قرآنی اشراق
 
اَللّهُمَّ اكْشِفْ هذِهِ الْغُمَّةَ عَنْ هذِهِ الْأُمَّةِ بِحُضُورِه
نوشته شده در تاريخ ۹۱/۰۳/۰۸ توسط علی رضا


آیت الله محمدتقی بهجت

آیت الله بهجت (ره) : اگر قرآن را به صورت واقعی اش ببینیم ، آنگاه معلوم می شود دست از ترنج می شناسیم یا نه .

فرزند مرحوم آیت الله بهجت را دعوت کردند تا در مدرسه سابقمان خاطراتی از پدرش برای طلاب بگوید. ایشان هم به فراخور حال و از آنجایی که مدرسه امام رضا(ع) ویژه طلاب حافظ قرآن هست خاطره ای عجیب از آیت الله بهجت نقل کردند که تا به حال نشنیده بودم.

شیخ علی بهجت فرزند آیت الله بهجت

ماجرا از این قرار بود که ظاهرا روزی آیت الله بهجت از فرزندش درخواست میکند که همه نوه هایش را جمع کند تا برایشان به صورت خصوصی صحبت کند و آنها را موعظه و راهنمایی نماید. فرزند آیت الله بهجت(شیخ علی بهجت) هم امر پدر را امتثال مینماید و از آنجا که میدانست پدرش در خلوت قطعا سخنان مهمی خواهد گفت سعی میکند تا از صحبتهای پدر مطلع شود(به شیوه ای خاص که بماند!...) اما آیت الله بهجت در آن جمع خصوصی به نوه هایش چه گفت؟

مرحوم آیت الله بهجت نوه هایش را دعوت به انس با قرآن نمود و به آنها فرمود: «آن موقع که در نجف مشغول تحصیل بودم وقتی در مسجد سهله نماز مستحبی میخواندم در رکعت اول به جای سوره توحید، سوره بقره و در رکعت دوم سوره آل عمران را میخواندم

حتی قویترین حافظان قرآن هم از انجام چنین کاری عاجز هستند. اما آیت الله بهجت نه تنها این کار را به صورت مداوم انجام میدادند بلکه اصرار داشتند که هیچ کس از اینکه ایشان حافظ قرآن هستند مطلع نشود.

در واقع آیت الله بهجت وقتی در سن 16 سالگی برای تحصیل علوم دینی به نجف عزیمت کردند در کنار دروس حوزوی، قرآن کریم را هم حفظ کردند و در تمام مدت بر حفظ و انس با قرآن مداومت داشتند. و از همه جالبتر آنکه هیچکس از این ماجرا اطلاعی نداشت.

در نهایت وقتی صحبتهای شیخ علی بهجت در رابطه با آیت الله بهجت به پایان رسید، طلاب حافظ قرآن مدرسه علمیه امام رضا(ع) همچنان از شنیدن این ماجرا متحیر مانده بودند...

منبع : http://www.1talabe.com/post/10


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک